FacebookПідписатися на RSS
На даний момент в нашому закладі немає карантинних груп

/Files/images/mediki/109161287_4427311_1266946885_vetrianka.jpg

Чим викликається вітрянка?

Вітряна віспа – це вірусна інфекція. Її викликає вірус герпесу 3 типу під назвою Варіцелла-Зостер.

Як передається інфекція?

Повітряно-крапельним шляхом. Можна заразитися, перебуваючи з людиною в одному приміщенні і навіть на різних поверхах будівлі.

Хто є джерелом зараження вітряною віспою?

Тільки людина. Вона стає заразною за 1-2 дні до появи висипань, і залишається такою весь час, поки з’являються нові елементи висипки і ще протягом 5 днів після останніх висипань.

Через який час після контакту з хворою на вітрянку дитиною можна захворіти?

Інкубаційний період вітряної віспи триває 11-21 день. Найбільша частота захворювань припадає на 15-й день після контакту.

Як довго дитина може бути заразною? Коли можна йти у садок або школу після вітрянки?

Через 5 днів після останніх висипань дитина може повертатися в дитячий колектив.

Коли накладають карантин при вітрянці?

Карантин у школі чи садочку накладається з 11 по 21 день після контакту з хворою дитиною.

У якому віці частіше хворіють на вітрянку?

Найчастіше вітряною віспою хворіють діти 2-7 років.

Але може захворіти і доросла людина, якщо вона не хворіла у дитинстві.

Можливе внутрішньоутробне інфікування плоду, якщо захворіє вагітна жінка.

Примітно, що діти перших місяців життя рідко хворіють на вітрянку, навіть якщо вони були в контакті з хворими. Їх захищають антитіла матері, що надійшли до дитини під час вагітності. Якщо мама в дитинстві не хворіла, передати захисні антитіла вона не може.

Як виявляється вітрянка?

Симптоми вітряної віспи – висип і підвищення температури.

Температура при вітряній віспі з’являється разом із висипом або за кілька днів, годин до висипань.

Як виглядає висип при вітрянці?

Спочатку з’являються червоні плями, з них утворюються горбки (папули), потім пухирці, схожі на краплі роси на тлі, навколо якого може бути (або не бути) червоний ободок. Через 1-2 дні пухирець підсихає, утворюється щільна коричнева скоринка.

Скоринки самостійно відпадають на 12-22 день хвороби. Якщо за шкірою дитини був хороший догляд, під скоринкою залишається чиста шкіра, рубчики можуть бути у розчесаних місцях, при приєднанні бактеріальної інфекції.

Висип при вітряній віспі з’являється не одразу. Нові елементи висипки з’являються з інтервалом в 1-2 дні. Як правило, поява нових елементів висипу триває недовго, 2-4 дні, але можливо і протягом 1-2 тижнів.

Де з’являється висип при вітрянці?

По всьому тілі, на тулубі, голові, руках і ногах. Висип з’являється на шкірі, але можливі елементи висипань на слизових оболонках рота, носа, статевих органах, коньюнктиві очей.

Як лікують вітрянку?

Вітрянка – вірусна інфекція, тому для лікування призначають противірусну терапію (ацикловір).

При сильному свербінні педіатр рекомендує також давати дитині проти алергічні (антигістамінні) препарати. При високій температурі – жарознижуючі препарати.

Дуже важливий належний догляд за шкірою дитини щоб уникнути приєднання бактеріальної інфекції. Для цього стежать за чистотою постільної білизни, обробляють елементи висипки зеленкою або фукорцином. Рот після їжі можна полоскати антисептиками або просто теплою кип'яченою водою.

Які бувають ускладнення при вітряній віспі?

Ускладнення при вітряній віспі бувають у приблизно 5% захворілих. Найчастіше вони виникають у людей зі зниженим імунітетом.

Найбільш часті ускладнення вітрянки – приєднання бактеріальної інфекції при розчісуванні і поганому догляді за шкірою.

Найважчими ускладненнями вітряної віспи є пневмонія та енцефаліт.

Профілактика вітряної віспи

Ізоляція хворого на вітрянку до 5-го дня від моменту появи останніх висипань. Карантин у дитячому колективі з 11 по 21 день від моменту контакту.

Пасивна імунопрофілактика з використанням імуноглобулінів проводиться не пізніше 2-4 днів (48-96 годин) від моменту контакту в наступних випадках:

- Дітям з імунодефіцитом;

- Вагітним жінкам;

- Дітям, народженим від матерів, які захворіли за 5-10 днів до пологів або через 2 дні після них;

- Недоношеним дітям (з масою тіла до 1 кг).

Вакцинація. Жива вакцина проти вітряної віспи застосовується в 80 країнах світу дітям 12-18 місяців з ревакцинацією в 12 років.

В Україні вакцинація від вітрянки не є обов'язковою, але рекомендована для здорових дітей старше 15 місяців.

Нехай ваші діти будуть здорові!

Ганна Шевелєва, педіатр

Що таке ротавірусна інфекція?

Ротавірусне захворювання (ротавірусний гастроентерит) вважається дитячою хворобою і становить близько половини всіх кишкових розладів у дітей перших двох років життя. Однак у сім'ях, де захворіла дитина, нерідко захворювання підстерігає і дорослих, літні люди з ослабленим імунітетом також схильні до ризику зараження. Гострі кишкові інфекції (ГКІ), в тому числі ротавірусна інфекція, займають провідне місце в структурі дитячої захворюваності.

Симптоми ротавірусного захворювання характерні і для інших ГКІ, тому необхідна грамотна лікарська діагностика. Головна небезпека - зневоднення організму разом з тим, що дитина відмовляється приймати їжу і пити. При найменшій підозрі на ротавірус варто негайно звернутися до лікаря. Що являє собою ротавірусна інфекція у дітей, і які її симптоми? Що робити, якщо дитина заразилася? Як захистити свою дитину від ротавірусного захворювання? - На ці питання допоможе відповісти даний розділ... читати ТУТ

Гастроентероколіт у дітей - лікування, симптоми, дієта

Гастроентероколіт - захворювання інфекційного характеру з запаленням ШКТ, а, саме, слизових оболонок шлунка, тонкої, товстої кишки. Захворювання може носити як гострий характер, так і хронічний.

Симптоми гастроентероколіту:

Ознаки гастроентероколіту проявляються завжди дуже яскраво. Вони включають в себе симптоми трьох складових цього захворювання: гастриту, ентериту, коліту.

Гострий гастрит зазвичай починається з відрижки і нудоти. Потім проявляються болі у верхній частині живота. Хворобливість відчувається і при пальпації живота. Може відкритися блювота. А симптоми гострого ентериту - частий і рідкий стілець, здуття живота, біль, нудота. Гострий коліт характеризується дуже частим стільцем, в якому можуть бути домішки слизу, крові. Болі в животі носять переймоподібний характер, дуже болючі позиви при випорожненнях. Ці симптоми можуть проявлятися або одночасно, або послідовно, поступово погіршуючи стан хворого.

Більш детальна інформація ТУТ

Кiлькiсть переглядiв: 5961