FacebookПідписатися на RSS

/Files/images/ukr/IMG_2788.jpgПерекрест Ілона Валеріївна - керівник гуртка з народознавства "В гостях у бабусі Настусі"

Дитинство – це важливий етап у житті кожної людини, тому що та соціальна ситуація, у якій зростатиме дитина, безпосеред­ньо вплине на її духовне та психологічне ставлення до соціуму і до своєї особистості. Кожен із нас усвідомлює, що дитина – це, насамперед, дзеркало почуттів, соціальної дисципліни та колек­тивної солідарності. Родина та дитячий садок є першими щаблями у системі освіти, вони виконують важливу функцію у формуванні свідомої соціальної особистості з патріотичними поглядами. Саме тому педагогу важливо знайти правильний підхід до дитини, щоб спонукати її до самовираження, формування глибокої поваги до рідної мовиі та культури.

Першочергове моє завдання, як вихователя з навчання дітей української мови та народознавства - виховання у дітей почуття любові до своєї Батьківщини, залучення їх до національної культури, розвиток зв'язного мовлення дітей, навчання їх правильно будувати фрази, викладати власні думки, формулювати запитання, розвивати інтонаційну виразність мовлення, граматичну правильність мови, вміння логічно та послідовно викладати свої думки, зробити пізнання дітьми навколишнього світу легким, цікавим та радісним.

Заняття з української мови та народознавства відбуваються у затишній українській світлиці, яка прикрашена вишитими рушниками та обладнана зручними, м'якими меблями. В українській світлиці зібрана колекція виробів декоративно-ужиткового мистецтва, народної іграшки, музичних інструментів та предметів традиційного українського побуту (піч, скриня, гончарні вироби та дерев'яний посуд), що надає можливість залучати малюків до національної культурної спадщини.

Для найбільшої ефективності,заняття проводяться в ігровій формі, використовується різноманітний демонстраційний матеріал, усна народна творчість, ігровий фольклор, а також різні види театрів, враховуються індивідуальні особливості дитини, відбуваються зустрічі з поетами рідного краю, що виховує любов до рідної мови. Також присутній інтегрований підхід до організації занять: використання музики, репродукцій картин, проведення комплексних занять “Пасха”, “День Матері”. На заняттях діти знайомляться з традиціями, обрядами та святами українського народу, цікаво та весело проходять свята “Осінній ярмарок”, “Андріївські вечорниці”, “Святий Миколай”, “Різдво”, “Стрітення” та інші, в яких з великим задоволенням приймають участь не тільки вихованці а й їхні батьки. Адже тільки в тісній співпраці з батьками можна виховати наших дітей щирими, справжніми особистостями, які згодом стануть гідними громадянами України.

фільм "Про мову" - презентація роботи вихователя з навчання української мови.

"Українцями ми народилися" - гран-прі міського фотоконкурсу 2013р.

БЛОГ "УКРАЇНСЬКА СКАРБНИЧКА"

/Files/images/ukr/DSC_0096.jpgДивимось презентацію національні символи України/Files/images/ukr/DSC_0092.jpgПодорожуємо по Україні /Files/images/ukr/укр4.JPGВивчаємо українські народні ігри/Files/images/ukr/укр5.JPG/Files/images/ukr/укр6.jpgЗустріч з поетом рідного краю Любов Яременко

Кiлькiсть переглядiв: 776